Uczestnicy Europ'Raid w Krakowie

150 Peugeotów 205 przyjechało do Polski w ramach corocznego charytatywnego rajdu Europ'Raid. W ramach rajdu młodzi Francuzi planują pokonać 10 000 kilometrów w 23 dni. Codziennie do przejechania mają 450 km. 15 sierpnia załogi nocowały na kempingu w Ośrodku Sportu i Rekreacji Kolna.

Uczestnicy Europ'Raid w Krakowie
Fot. europraid.fr / materiały prasowe

29 lipca 450 osób wyruszyło w podróż przez 20 krajów Europy. Ich celem jest odwiedzenie najpiękniejszych zakamarków Starego Kontynentu.

Europ'Raid to jednak nie tylko zwiedzanie. Podczas każdej edycji załogi zabierają ze sobą przybory szkolne, które rozdają w najbiedniejszych częściach Europy. Także w tym roku mają ze sobą 15 ton prezentów, które trafią szkół w Macedonii, Bośni i Hercegowina, Albanii i Bułgarii.

We wtorek 15 sierpnia o godz. 20 uczestnicy rajdu dotarli do Krakowa. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna spędzili jedną noc, aby następnego dnia o godz. 8 rano wyruszyć w dalszą podróż. Zwiedzili Kraków i spędzili czas z mieszkańcami. Francuzi są nastawieni na integrację i chcieli poznać naszą kulturę.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.europraid.fr.

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie