Komunikat archiwalny

OTO FOTO z Kościuszką. Przyjdź na Rynek w sobotę!

Zapraszamy na finał Roku Tadeusza Kościuszki. Już w sobotę, 14 października o godz. 15:00 zostanie on uwieczniony wspólnym zdjęciem w czapkach krakuskach oraz wyjątkową lekcją śpiewania na Rynku Głównym.  

OTO FOTO z Kościuszką. Przyjdź na Rynek w sobotę!
Fot. materiały prasowe

Pamiątkowe zdjęcie mieszkańców Krakowa w czapkach krakuskach z drabiny wozu strażackiego wykona fotograf Wiesław Majka. Wszyscy, którzy chcą się znaleźć na zdjęciu powinni pojawić się o godzinie 15.00 ma Rynku Głównym przed Wieżą Ratuszową.

Wraz z mieszkańcami Krakowa i jego gośćmi do zbiorowego zdjęcia ustawi się… Tadeusz Kościuszko. W rolę naczelnika wcieli się znany krakowski aktor Tomasz Schimscheiner.

Od godziny 14.30 na miejscu będzie można odebrać darmową czapkę krakuskę. Dla mieszkańców przygotowano 10 tysięcy papierowych czapek. Zdjęcie będzie można później pobrać ze strony www.krakow.pl - wydrukować lub podzielić się nim ze znajomymi.

O godzinie 15.30 rozpocznie się lekcja śpiewania pieśni i piosenek kościuszkowskich „Wszyscy jesteśmy Kościuszkami”. Kancelaria Prezydenta zapewni 4000 bezpłatnych śpiewników. Koncert poprowadzi Waldemar Domański.

Na tę okazję Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała specjalne wydawnictwo płytowe z piosenkami i pieśniami poświęconymi Tadeuszowi Kościuszce, jak również tymi, których autorstwo przypisuje się samemu Naczelnikowi. Zebrany materiał został wydany w postaci kilkunastu nagrań w bogato ilustrowanym wydawnictwie, wzbogaconym o DVD z materiałami edukacyjnymi oraz filmem fabularnym z 1938 roku pt. „Kościuszko pod Racławicami”.

Osoby, które jako pierwsze przyjdą po odbiór śpiewnika, otrzymają również bezpłatnie płyty.

Plakat Kosciuszko

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie