Krakowianin wśród zwycięzców konkursu filmowego OWHC!

Światowy Kongres OWHC, który odbył się w koreańskim Gyeongju na początku listopada był także okazją do ogłoszenia nazwisk zwycięzców konkursu dla młodzieży na film o mieście światowego dziedzictwa. Jury konkursu doceniło produkcję krakowianina Jakuba Wójtowicza, który zdobył trzecie miejsce w kategorii młodzież 14-17 lat! Gratulujemy sukcesu!

Krakowianin wśród zwycięzców konkursu filmowego OWHC!
Fot. materiały prasowe

Miejsce na podium krakowianin podzielił z Camilo Rubénem Justiniano Llovetem i Pablo Eduardo Chacho Gárcią, którzy przygotowali film  prezentujący dziedzictwo miasta Cuenca (Ekwador). Drugie miejsce w tej kategorii wiekowej wywalczyły ex-aequo filmy Lucíi Marchetti i Ayana Asendera z Raumy (Finlandia) oraz Jánosa Gerháta z Budapesztu (Węgry). Zwyciężył film nakręcony przez Fatimę Aguillon z San Antonio (USA). Z kolei w kategorii wiekowej 18-21 lat triumfowali gospodarze Kongresu OWHC - Kwon Sungyeon i Huh Yunhyeon z filmem prezentującym Gyeongju.

Międzynarodowe Jury konkursu oceniało jakość przygotowanych przez młodych ludzi produkcji filmowych, ich zawartość merytoryczną, ale także – kreatywność i oryginalność twórców.

Więcej informacji na stronie OWHC:
https://www.ovpm.org/en/news/gyeongju-2017-winners-video-competition-my-city-our-world-heritage

Zobacz film Jakuba Wójtowicza:


 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie