Przybliżanie sztuki. Biblioteka MOCAK-u

W Bibliotece MOCAK-u na czytelników czeka ponad 16 tysięcy publikacji z zakresu sztuki i współczesnej humanistyki. Są to nie tylko albumy, katalogi wystaw i monografie artystów, ale również książki socjologiczne, filozoficzne, historyczne czy dzieła literackie – narzędzia do rozumienia kontekstów współczesnej kultury.

Przybliżanie sztuki. Biblioteka MOCAK-u
Fot. Biblioteka Mieczysława Porębskiego w MOCAK-u, fot. Rafał Sosin

Dzięki zakupom i darowiznom księgozbiór systematycznie się poszerza. Biblioteka MOCAK-u regularnie otrzymuje publikacje od 40 partnerów krajowych – muzeów, instytucji kultury, bibliotek. Współpracuje także z partnerami zagranicznymi i pozyskuje tytuły nieznane wcześniej w Polsce. Pozwala to jeszcze lepiej odpowiadać na zainteresowania i potrzeby czytelników.

Od początku istnienia Biblioteki liczba zagranicznych darczyńców przekroczyła 50. W 2017 roku znalazły się wśród nich instytucje takie jak: Biblioteka Aleksandryjska, Stedelijk Museum w Amsterdamie, MACBA Museu d’Art Contemporani de Barcelona, norweskie Bergen Kunsthall, Staatliche Museen zu Berlin, CAPC musée d’art contemporain de Bordeaux, Museum of Contemporary Art Kiasma w Helsinkach, The Israel Museum w Jerozolimie, Moderna Galerija w Ljubljanie, Centre Georges Pompidou w Paryżu, Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen, Eesti Kunstimuuseum w Tallinie, Tartu Art Museum oraz Contemporary Art Center w Tbilisi.

Więcej informacji o Bibliotece MOCAK-u można znaleźć na stronie: https://www.mocak.pl/biblioteka

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie