Komunikat archiwalny

World Press Photo 2017 w NCK

Najlepsze fotografie prasowe ostatnich miesięcy od 8 lutego na wystawie w Krakowie! Wszystko za sprawą „World Press Photo 2017”, na której  pokazane są ujęcia nagrodzone w ośmiu kategoriach dorocznego konkursu na najlepszą fotografię prasową.

World Press Photo 2017 w NCK
Fot. Nowohuckie Centrum Kultury

Grand Prix tegorocznej wystawy zdobył turecki fotoreporter Burhan Ozbilici, który uchwycił moment po zastrzeleniu rosyjskiego ambasadora podczas otwarcia wystawy fotograficznej 19 grudnia 2016 r. w Centrum Sztuki Współczesnej w Ankarze. Na fotografii „An Assassination in Turkey” przedstawiono ofiarę – Andrieja Karłowa i zabójcę.

Jeszcze do niedawna doroczne wystawy „World Press Photo” pokazywał Bunkier Sztuki. Po rocznej przerwie słynny cykl wraca do Krakowa. Będzie to jednocześnie ostatnia okazja do obejrzenia na żywo 143 wyselekcjonowanych fotografii z ostatniej edycji konkursu – po odwiedzeniu Nowej Huty ekspozycja nie będzie już nigdzie prezentowana.

Wystawa „World Press Photo 2017” to niejedyna atrakcja dla miłośników fotografii, jaka będzie dostępna w tym okresie w Nowohuckim Centrum Kultury. Oprócz najlepszych kadrów reporterskich minionego roku będzie można obejrzeć między innymi fotografie Wacława Wantucha oraz Zdzisława Beksińskiego z kolekcji NCK.

Wystawa będzie czynna od poniedziałku do soboty w godz. 11-19 oraz w niedzielę w godz. 12-19. Ekspozycja będzie dostępna do 1 marca. Więcej informacji na stronie Nowohuckiego Centrum Kultury.

plakat

Tagi: wystawa, NCK

Pokaż metkę
Autor: Iga Chylicka
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie