Komunikat archiwalny

Teatr KTO powita Chiński Nowy Rok w Pekinie

W dniach 16-21 lutego, w ramach „Chaoyang International Spring Carnival” Teatr KTO zaprezentuje 6 razy spektakl „Peregrinus” dla kilkutysięcznej widowni w największym parku Chaoyang w Pekinie.

Teatr KTO powita Chiński Nowy Rok w Pekinie
Fot. B. Cieniawa

„Peregrinus” to wędrujący spektakl uliczny, inspirowany twórczością poetycką T.S. Eliota, który pokazuje jeden dzień z życia człowieka XXI wieku. To groteskowy moralitet przemieszczający się przez ulice dzisiejszej cywilizacji. Aktorzy w wielkich, sugestywnych maskach, budują szereg z pozoru zabawnych scen, będących w istocie gorzką satyrą na świat współczesnego Everymana, w codziennej podróży pomiędzy domem a korporacją. Homo Peregrinus to sformatowana jednostka ludzka, odarta z uczuciowości, przewidywalna i pozbawiona indywidualnych cech, która  swoją drogę przez życie identyfikuje z drogą do pracy, a konsumpcja staje się dla niego dominującą religią.

KTO w Krakowie

Teatr KTO został założony w 1977 roku przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od roku 1985 uprawia także teatr uliczny nawiązujący do teatrzyków jarmarcznych jakie były popularne na targowiskach średniowiecznych miast. KTO eksperymentuje z teatrem ulicznym dzięki czemu w swoich przedstawiach stawia przede wszystkim na ruch, głos, muzykę, a w mniejszym stopniu na słowo. Teatr wystawia na festiwalach w Polsce i w wielu innych krajach na całym świecie.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie