Komunikat archiwalny

Wygraj wyjazd do Rzymu w Konkursie Papieskim

Do 11 marca uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mają szansę wziąć udział w Konkursie Papieskim i wygrać wyjazd do Rzymu. Wystarczy zarejestrować się na stronie konkurspapieski.pl i wypełnić krótki test online.

Wygraj wyjazd do Rzymu w Konkursie Papieskim
Fot. materiały prasowe

Konkurs pod hasłem „Jan Paweł II – Pielgrzym pokoju”, przeznaczony dla uczniów wszystkich typów szkół ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych) organizowany jest przez Fundację „Instytut Tertio Millennio” już po raz czternasty. Główną nagrodą dla zwycięzców każdego z dziewięciu regionów Polski jest wyjazd do pięknego, pełnego historii Rzymu. W tym roku nagrodę specjalną ufundowała także Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Agata Kornhauser-Duda.

Czy pokój na świecie jest jeszcze możliwy? Czy Jan Paweł II miał wpływ na rozwiązywanie światowych konfliktów i odzyskanie pełnej niepodległości w Polsce? Jaki był cel tylu pielgrzymek Papieża Polaka? Czy możemy tworzyć społeczeństwo, które będzie dbało o pokój we własnej ojczyźnie przy jednoczesnej trosce o inne narody? O tym co św. Jan Paweł II mówił o konfliktach i pokoju można posłuchać i zobaczyć w filmie promocyjnym Konkursu Papieskiego:

 

Wszelkie informacje o konkursie oraz jego regulamin dostępne są na stronie internetowej: konkurspapieski.pl.

plakat konkursu papieskiego 2019

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie