Cracovia Danza po raz kolejny w Wiedniu

Tancerze Baletu Cracovia Danza są ostatnio częstymi gośćmi w stolicy Austrii. Po sukcesach programów koncertowych realizowanych wspólnie z wiedeńskim zespołem muzyki dawnej Pandolfis Consort w listopadzie i lutym ubiegłego roku, krakowscy artyści 14 kwietnia 2018 r. wzięli udział w Polskim Balu Wiosny - prestiżowym wydarzeniu organizowanym przez Polsko-Austriackie Stowarzyszenie Kultury TAKT.

Cracovia Danza po raz kolejny w Wiedniu
Fot. Ilja Van de Pavert

Polski Bal Wiosny, odbywający się w pięknym Pałacu Ferstel, w sercu Wiednia, to impreza charytatywna z kilkunastoletnią tradycją. Dochód z tegorocznej 16. edycji balu będzie przekazany na fundację wspierającą dzieci chore na raka. Imprezę rokrocznie uświetniają swoją obecnością największe polskie gwiazdy kultury, filmu i muzyki, a gośćmi specjalnymi są przedstawiciele kultury i biznesu z całego świata.

Cracovia Danza zaprezentowała podczas balu tańce, które królowały na wielkich europejskich balach w różnych czasach. Był więc XIX-wieczny walc, międzywojenny charleston, ale też staropolski polonez. Tym samym udział w charytatywnym balu wpisał się w prowadzoną przez Cracovia Danza akcję promocji poloneza jako najważniejszego i najbardziej charakterystycznego dla polskiej kultury tańca.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie