Nowe wnętrza Instytutu Francuskiego w Krakowie

11 kwietnia 2018 r. zainaugurowano zmodernizowaną siedzibę Instytutu  Francuskiego w Krakowie. Spotkanie z udziałem Ambasadora Francji w Polsce Pierre’a Lévy’ego, Konsula Generalnego Francji Frédérica de Touchet, przedstawicieli władz województwa, regionu, kościoła i służb mundurowych otworzyło nowy rozdział historii, toczącej się od tego dnia w zmienionych wnętrzach.

Nowe wnętrza Instytutu Francuskiego w Krakowie
Fot. Konsulat Generalny Francji w Krakowie

„Jak wiecie, mamy za sobą długoletnią, ale nadal aktywną i prężną, wspólną historię. Francja otworzyła pierwszy konsulat w Krakowie już w pierwszej połowie XIX wieku. Pokazuje to zarówno moc, jak i siłę relacji francusko-polskich, które wpisały się w czasie we wspólnym postrzeganiu łączących nas wizji. Pomimo niezbędnej racjonalizacji systemu dyplomatyczno-konsularnego, Francja zachowała swoją obecność w Krakowie, rola Konsulatu pozostaje istotna”, powiedział Konsul Generalny Francji w Krakowie, pełniący jednocześnie funkcję Dyrektora Instytutu Francuskiego w naszym mieście.

Stwierdził też, że niezmiennym celem reprezentowanej przez niego instytucji jest doskonałość i innowacyjność oraz stałe ulepszanie oferty edukacyjnej, biorąc pod uwagę, że znajomość języka francuskiego jest atutem na rynku pracy w Krakowie i całej Polsce.

Ambasador Francji w Polsce wyraził zadowolenie z działalności Instytutu.  Dodał, że jest wymagający w stosunku do podwładnych, jednak działalność Pana Konsula nie wymaga kontroli, a wręcz czasem tamowania energii do pracy.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie