Komunikat archiwalny

Maluję Petersburg. Rozstrzygnięcie lokalnego etapu Konkursu

W dniu 6 sierpnia 2018 r., podczas posiedzenia Komisji Konkursowej w składzie: Agnieszka Łakoma (Plastyk Miasta Krakowa), Aleksandr Minin (Konsul Generalny Rosji w Krakowie), Marzena Paszkot (Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny) i Beata Sabatowicz (Zastępca Dyrektora Kancelarii Prezydenta Miasta Krakowa) wyłonionych zostało 12 laureatów lokalnego etapu Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Maluję Petersburg!". Gratulujemy!

Maluję Petersburg. Rozstrzygnięcie lokalnego etapu Konkursu
Fot. Urząd Miasta Sankt Petersburga

Serdecznie dziękujemy licznym uczestnikom Konkursu za przesłane prace!

Oto laureaci lokalnego etapu Konkursu:

Nadia Łyczak
Lidia Łyczak
Wiktoria Wyłób
Jagoda Ostrowska
Tomasz Jędraszek
Eliza Trojanowska
Izabela Dziedzic
Liliana Trznadel
Aleksandra Bułat
Karolina Ciejek
Natalia Zabdyr-Jamróz
Joanna Hauschild

Prace tych osób zostaną przesłane do Sankt Petersburga, gdzie będą reprezentować Polskę i Kraków podczas międzynarodowej wystawy i wezmą udział w międzynarodowym etapie Konkursu. Laureaci lokalnego etapu Konkursu otrzymają dyplomy i upominki od Kancelarii Prezydenta Miasta Krakowa.

Położony w delcie rzeki Newy Sankt Petersburg to dawna stolica carskiej Rosji i jeden z najpiękniejszych zespołów architektonicznych świata. Od 2006 r. jest to również miasto partnerskie Krakowa. To właśnie dlatego Gubernator Petersburga Giorgij Połtawczenko zaprosił krakowskie dzieci i młodzież w wieku od 8 do 16 lat do udziału w Międzynarodowym konkursie plastycznym „Maluję Petersburg”.

Organizowany przez władze St. Petersburga od 2016 r. konkurs plastyczny „Maluję Petersburg!” ma na celu rozwijanie u najmłodszych artystycznej wrażliwości, kreatywnego podejścia do tematyki dziedzictwa kulturalno-historycznego, a także promowanie pozytywnego wizerunku miasta St. Petersburg w kraju i za granicą. Od 2018 r. konkurs uzyskał status międzynarodowego. Jego rozstrzygnięcie odbędzie w dniach 29-30 listopada 2018 r., w czasie kolejnej edycji Międzynarodowego Kongresu „St. Petersburg i Świat Słowiański”.

Na konkurs przyjmowane były wykonane dowolną techniką prace uczniów szkół podstawowych i ponad podstawowych, wychowanków domów dziecka, innych placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów kultury w kategoriach wiekowych: 8-10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat.

Konkurs „Maluję Petersburg!” ma charakter dwuetapowy. Pierwszy, lokalny etap był organizowany przez Kancelarię Prezydenta Miasta Krakowa. Podczas drugiego, międzynarodowego etapu, obrazy dzieci zostaną w St. Petersburgu ocenione  przez profesjonalne Jury złożone z rosyjskich artystów. Jury wybierze po 3 zwycięskie prace w każdej kategorii wiekowej. Organizatorzy przewidują również nagrody specjalne. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w St. Petersburgu.

Osobą do kontaktu z ramienia UMK jest p. Julia Żylina-Chudzik, tel.: 12 616 1576, e-mail: krakow.swiat@um.krakow.pl      

ZOBACZ REGULAMIN KONKURSU

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie