Międzynarodowy Kongres Impact’18

Kongres Impact’18 to wydarzenie, które w całości dotyczy gospodarki, digitalizacji i innowacyjności. Już po raz trzeci odbyło się w Krakowie, a Miasto Kraków pełniło rolę Miasta Gospodarza. Miejscem wydarzenia, które odbyło się w 13-14 czerwca w ICE Kraków Centrum Kongresowe.

Międzynarodowy Kongres Impact’18
Fot. impact18.impactcee.com

Nie bez powodu wydarzenie to dzieje się w Krakowie. Kraków to znaczący ośrodek spotkań i debat dotyczących najważniejszych spraw i wyzwań, jakie stawia przed nami współczesność. To właśnie tutaj w Krakowie odbywają się rozpoznawalne już na całym świecie kongresy związane właśnie z gospodarką czy cyfryzacją. Tego rodzaju spotkania to doskonała okazja do dyskusji, wymiany doświadczeń i poglądów, a także do zapoznania się z nowymi technologiami i nowymi rozwiązaniami, jakie oferują firmy i start-upy. Podczas Impactu rozmawiać będziemy przede wszystkim o rozwoju gospodarczym i  wykorzystaniu nowoczesnych technologii w zarządzaniu miastem.

Idea Kongresu doskonale wpisuje się w wizję rozwoju Krakowa, zapisaną w nowo uchwalonej Strategii do 2030 roku. Kraków dąży do bycia nowoczesną metropolią o znaczeniu międzynarodowym, której rozwój oparty jest na innowacjach i ciekawych rozwiązaniach. Pamiętać należy, że nowoczesne technologie wpływają nie tylko na nasze życie codzienne, ale także na rozwój miast. Globalizacja, cyfryzacja, sztuczna inteligencja czy cyberbezpieczeństwo, to zaledwie kilka przykładów obrazujących złożoność wielu, często występujących jednocześnie procesów, tworzących naszą rzeczywistość. Wszystko, co obecnie decyduje o jakości życia mieszkańców, coraz silniej łączy się z wprowadzaniem nowych technologii, kierunkując tym samym rozwój miasta na następne dziesięciolecia. Ten rozwój, uwzględniając tempo zmian w regionie i w świecie, bazuje na umiejętnym wykorzystywaniu dostępnych zasobów w kontekście wyzwań i potrzeb.

Dlatego Kongres Impact, jego międzynarodowy wymiar, obecność ekspertów krajowych i międzynarodowych, powoduje, że jest to bardzo ważnie miejsce na mapie spotkań, a dla Krakowa dodatkowa korzyść - wydarzenie podnosi rangę Krakowa na arenie międzynarodowej, buduje i umacnia pozytywny wizerunek miasta.

Więcej informacji, szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: http://www.impact18.impactcee.com

Tagi: ICE, kongres

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie