Komunikat archiwalny

Polscy Ormianie bohaterami konferencji naukowej w Bibliotece Kraków

Biblioteka Kraków zaprasza do udziału w dwudniowej konferencji naukowej pt. „Polscy Ormianie w drodze do niepodległej Polski” (9-10 października).

Polscy Ormianie bohaterami konferencji naukowej w Bibliotece Kraków
Fot. materiały prasowe

Jej celem jest zaprezentowanie wkładu społeczności ormiańskiej w polskie dziedzictwo kulturowe oraz popularyzacja wiedzy o tej mniejszości narodowej. Do udziału w konferencji, zorganizowanej we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa, zostali zaproszeni wybitni specjaliści zajmujący się tematyką społeczności ormiańskiej.

Swój udział zapowiedzieli m.in.: Edgar Ghazaryan, Ambasador Republiki Armenii w Polsce i Kaspar Karampetian, prezydent organizacji European Armenian Federation for Justice and Democracy, reprezentującej sprawy Armenii przy Parlamencie Europejskim. Pierwszy dzień konferencji, 9 października, odbędzie się w Sali Obrad Miasta Krakowa, a drugi, 10 października, w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką”.

Konferencji towarzyszy udostępniona przez Muzeum Niepodległości w Warszawie czasowa wystawa „Ormianie Semper Fidelis – w drodze ku niepodległości”, ukazująca historię polskich Ormian od przybycia do Lwowa, aż po współczesną ich działalność na terenie Rzeczpospolitej. Otwarcie wystawy, prezentowanej w Sali Obrad dawnego Magistratu Podgórskiego (Rynek Podgórski 1) nastąpi 9 października o godz.12.00.

Patronat nad konferencją sprawują Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Dofinansowanie zapewniono ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018”.

Więcej informacji na stronie Biblioteki Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie