Pomoc dla Marka Bruno-Kamińskiego

O życie walczy Marek Bruno-Kamiński – nasz wspaniały kolega, który przez 26 lat nawiązywał i koordynował współpracę partnerską Krakowa z miastami niemieckiej strefy językowej. Pomóżmy Markowi zebrać środki niezbędne na operację!

Pomoc dla Marka Bruno-Kamińskiego
Fot. Wiesław Majka

U Marka zdiagnozowano mielopatię rdzenia kręgowego (symbol choroby G95,1), która powoduje całkowity niedowład kończyn dolnych, układu moczowego i zwieraczy, prowadząc w ostatecznym rezultacie do śmierci. Tylko wykrycie i usunięcie przetoki tętniczo-żylnej, powodującej mielopatię, daje szansę na zahamowanie postępu choroby. W Polsce trzykrotne próby znalezienia przetoki skończyły się niepowodzeniem. Jedynie zabieg w Szpitalu im. A. Kruppa w Essen mógłby pozwolić Markowi dalej żyć, choćby tylko na wózku inwalidzkim.

Pomóc Markowi można wpłacając dowolną kwotę na portalu Zrzutka:

https://zrzutka.pl/zabieg-ratujacy-zycie-w-niemczech-w-rzadkiej-chorobie-rdzenia-kregowego-ybc2e2

Marek Bruno-Kamiński jest prawdziwą legendą i chodzącą encyklopedią kontaktów krakowsko-niemieckich. Pracując w Urzędzie Miasta Krakowa od 1991 r. do stycznia 2018 r. zajmował się nawiązywaniem i koordynacją kontaktów z miastami m.in. z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Za swoją pracę Marek został odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi i miejskim odznaczeniem Honoris Gratia. Marek jest również zamiłowanym melomanem i poetą. W roku 2011 wydany został wybór jego wierszy zatytułowany „Punkt widzenia”. Dla nas – pracowników Biura Współpracy Zagranicznej Kancelarii Prezydenta – Marek był, jest i zawsze pozostanie przede wszystkim wspaniałym kolegą o niebywałych pokładach energii i niezrównanym poczuciu humoru.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie