Jeden dzień w mieście dziedzictwa? Konkurs na produkcję filmową!

Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC) ogłosiła 5. edycję konkursu na krótki film o miastach światowego dziedzictwa. Termin nadsyłania produkcji mija 8 kwietnia 2019 r.!

Jeden dzień w mieście dziedzictwa? Konkurs na produkcję filmową!
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, co trzeba zobaczyć w Krakowie, jeśli ma się tylko jeden dzień..? Co warto przeżyć, czego doświadczyć? Ale może jednak warto się zastanowić, a potem… wziąć komórkę, kamerę czy tablet i iść „w miasto”,  żeby popatrzyć od nowa na Kraków i podzielić się nim ze światem…?

Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC) ogłosiła 5. edycję konkursu na krótki film o miastach światowego dziedzictwa. Jest on organizowany w dwóch grupach wiekowych: dla młodzieży w wieku od 14 do 17 lat oraz od 18 do 21 lat. Konkurs jest organizowany w dwóch etapach: lokalnym i międzynarodowym. Organizatorem etapu lokalnego jest Urząd Miasta Krakowa – Biuro Współpracy Zagranicznej Kancelarii Prezydenta, a międzynarodowego - Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa. 

Co trzeba zrobić?

  • nakręć 5-minutowy filmik o Krakowie
  • do 8 kwietnia 2019 r. dostarcz go do Urzędu Miasta Krakowa
  • zgłoszone filmy zostaną zamieszczone na YouTube i na miejskich portalach
  • wygraj nagrodę Prezydenta Krakowa i... międzynarodową sławę!

Zwycięzcy etapu lokalnego otrzymają nagrodę rzeczową ufundowaną przez Prezydenta Krakowa, a ich filmy będą walczyć w konkursie międzynarodowym.

W etapie międzynarodowym konkursu, którego organizatorem jest OWHC, przewidziano 2 nagrody główne: 1500 dolarów kanadyjskich (w kategorii wiekowej 14-17 lat) oraz 3000 dolarów kanadyjskich (w kategorii wiekowej 18-21 lat). Filmy nagrodzone w konkursie międzynarodowym zostaną zaprezentowane uczestnikom 15. Światowego Kongresu, który odbywa się w Krakowie 2-5 czerwca 2019 r., a ich autorzy mogą liczyć na dodatkowe atrakcje. 

Zobacz szczegółowe informacje na temat konkursu w REGULAMINIE

ZAŁĄCZNIK – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

W razie pytań dotyczących pomysłów na film, jego treści oraz udziału w konkursie prosimy o kontakt z Agatą Mierzyńską z Biura Współpracy Zagranicznej Kancelarii Prezydenta: Agata.Mierzynska@um.krakow.pl, tel. 12 6161 511 (w godz. 8:00-16:00).

ZAWALCZ! NAGRAJ! PODEJMIJ WYZWANIE – DOBRA ZABAWA GWARANTOWANA!

OWHC plakat

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie