Komunikat archiwalny

O barwnej Fridzie w Przegorzałach

Frida Kahlo, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie artystek w historii sztuki, to postać intrygująca i inspirująca kolejne pokolenia na całym świecie. Miłośników Fridy z pewnością ucieszy informacja, że w sobotę, 16 marca, w Klubie Kultury „Przegorzały” odbędzie się wernisaż ilustracji do książki „Frida Kahlo. Biografia” autorstwa Marii Hesse.

O barwnej Fridzie w Przegorzałach
Fot. materiały prasowe

Maria Hesse to hiszpańska artystka z Sevilli, ilustratorka i pisarka książek skierowanych do młodszego czytelnika. Jej książka okazała się przebojem na hiszpańskim rynku wydawniczym, a niedawno doczekała się polskiego tłumaczenia. Sobotniemu wernisażowi prac Hesse będzie towarzyszyć spotkanie z Tomaszem Pindlem, autorem tłumaczenia książki.

Tomasz Pindel został nagrodzony przez polski oddział Instytutu Cervantesa za Tłumaczenie Literackie za przekład „Noc jest dziewicą” Jaime Bayly'ego. Za książkę „Mario Vargas Llosa. Biografia” uhonorowany został Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca Grudnia 2014 przyznawaną przez Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie. Podczas spotkania Pindel opowiadać będzie o pracy tłumacza, w tym przybliży proces tłumaczenia książek dla najmłodszych czytelników.

Spotkanie odbędzie się w Klubie Kultury „Przegorzały”, przy ul. Kamedulskiej 70. Początek o godz. 11.00.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie