Dni Projektu ERASMUS+ pod hasłem „Muzyka narodowa krajów Europy”

Już w czerwcu w Krakowie odbędą się Dni Projektu ERASMUS+, będące zwieńczeniem dwuletniego projektu „Muzyka narodowa krajów Europy jako perspektywa edukacyjna i zawodowa młodzieży muzycznej”, realizowanego w Szkole Muzycznej I i II st. im. B. Rutkowskiego.  

Dni Projektu ERASMUS+ pod hasłem „Muzyka narodowa krajów Europy”
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Projekt dotyczy promocji folkloru oraz wywodzącej się z niego polskiej, węgierskiej i bułgarskiej muzyki narodowej, a także związanych z nią działań edukacyjnych, doskonalących przygotowanie zawodowe przyszłych muzyków i zwiększających ich konkurencyjność na europejskim rynku pracy. Uczestniczyli w nim uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich:  SM I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie, Specjalistycznego Ośrodka dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie, A Kobanyi Ifjusag Zenei Neveleseert Alapitvany z Budapesztu oraz NUMSI „Prof. Pancho Vladigerov” z Burgas.

W ramach czerwcowych DNI PROJEKTU ERASMUS+ w Krakowie odbędą się:

  • KONCERT W CIEMNOŚCI (integracyjny koncert z młodzieżą niewidzącą) – 13 czerwca 2019 r. o godz. 18.00 w Sali Koncertowej SM I i II stopnia im. B. Rutkowskiego (ul. Józefińska 10)
  • KONCERT PARTNERÓW: Budapeszt, Burgas, Kraków – 16 czerwca 2019 r. o godz. 18.00 w Auli Akademii Muzycznej Florianka (ul. Sereno Fenn'a 15)
  • KONCERT GALOWY PROJEKTU ERASMUS+ - 17 czerwca 2019 r. o godz. 18.30 w sali koncertowej Manngha (ul. Konopnickiej 26)

Przewidziano także liczne działania edukacyjne, w tym warsztaty orkiestrowe, chóralne, jazzowe, pianistyczne i taneczne oraz muzyki etnicznej i jej profesjonalnego nagrywania.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie