Kraków przed ŚDM według portalu Crux

Kulturalna stolica Polski, miasto Jana Pawła II, eklektyczny i kosmopolityczny Kraków. To tu kończą się przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Przy ich okazji nie można nie spróbować tutejszych atrakcji i zachwycić się samym Krakowem – pisze katolicki portal Crux.

Kraków przed ŚDM według portalu Crux
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

„Światowe Dni Młodzieży nieoficjalnie dostały przydomek katolickiego Woodstocku, co całkiem słusznie nawiązuje do energii i intensywności przeżyć uczestników obu tych wydarzeń. Kraków i jego mieszkańcy są przyzwyczajeni do dużych wydarzeń”, pisze John L. Allen Jr., autor artykułu na portalu Crux.  „W Krakowie ciągle się coś dzieje, a świadczy o tym chociażby fakt, że Tauron Arena Kraków - miejsce katechez i spotkania papieża Franciszka z wiernymi - ledwo co zostanie uprzątnięta po koncercie heavy metalowego zespołu Black Sabbath” - zaznacza.

W materiale podkreśla się, że na 1,5 miliona pielgrzymów, którzy mają do Krakowa przyjechać czeka szereg udogodnień związanych z kwestiami podstawowymi. Wśród takich wymieniany jest specjalny bilet komunikacji miejskiej.

Autor podkreśla też, że Kraków przygotował specjalna ofertę kulturalną na czas ŚDM. Wśród wydarzeń wymieniana jest wystawa „Maryja, Matka Miłosierna” w Muzeum Narodowym. „Dla amatorów wystaw bardziej współczesnych polecana jest największa na świecie wystawa konstrukcji z klocków LEGO w Galerii Kazimierz” pisze John L. Allen Jr.

„Kraków zapadnie w pamięć gościom. Wiele niewymienionych atrakcji w połączeniu z naturalnym urokiem Krakowa, będzie w stanie zapewnić pielgrzymom poczucie kompletnego spełnienia i zaczarować ich tak, by chcieli wrócić tu w przyszłości” – czytamy w konkluzji artykułu.

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie