- Zaprzyjaźnione miasta zagraniczne
- Miasta bliźniacze
- Miasta partnerskie
- Honorowe miasta bliźniacze
- Współpraca na innych zasadach
- Archiwum współpracy
- Zasady współpracy zagranicznej
- W pigułce
- Rodzaje umów
- Akty prawne
- Założenia i cele współpracy
- Goście z zagranicy
- Wirtualna księga pamiątkowa
- Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa
- Inne wizyty
- Nasi partnerzy
- Współpracujemy z...
- Polonia
- Dom Norymberski w Krakowie
- Polecamy
- Współpraca projektowa w ramach sieci miast
- Co? Gdzie? Kiedy?
- #KRAKÓWmojedziedzictwo
- #szkockakratadlakrakowa
- Miasto dla... Przewodnik tematyczny
- Przystanek Kraków
- Dawno temu w pewnym mieście
- Międzynarodowy kalejdoskop kulturalny
- Miasto przyszłości
- Zawód dyplomata
- Prawa autorskie
- Zastrzeżenie praw autorskich
Budapeszt

Na początku września 2019 r. uczniowie dwóch krakowskich szkół podstawowych: SP nr 37 i SP nr 124 uczestniczyli w obozie językowo-sportowym dla młodzieży z Budapesztu i Krakowa. Wyjazd odbył się na zaproszenie Urzędu Miasta naszego bliźniaczego Budapesztu i organizacji MOZAIK. O tym co zobaczyli i czego nauczyli się młodzi krakowianie podczas pobytu w węgierskiej stolicy napisała dla nas towarzysząca im nauczycielka języka angielskiego Pani Joanna Wołek.

W dniach 27-31 sierpnia 2019 r. w Budapeszcie (Węgry) odbył się międzynarodowy program dla szkół podstawowych nt. światowego dziedzictwa kultury. Był on kontynuacją programu edukacyjnego OWHC, zainicjowanego w ubiegłym roku w Bańskiej Szczawnicy. Organizatorem programu była dr Katalin Kiss, architekt, ekspert ds. projektów edukacyjnych dla dzieci, a finansował go Sekretariat Regionalny Miast Europy Środkowo-Wschodniej Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC) przy wsparciu Miasta Budapeszt.

Jeszcze w zimie opisali dlaczego weekend w Krakowie to doskonały pomysł dla zakochanych, a nasze miasto zobaczyli w upalnej czerwcowej odsłonie.

W środę, 5 czerwca Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z Burmistrzem Budapesztu Istvánem Tárlosem.

Urząd Miasta Budapesztu we współpracy z budapeszteńską miejską jednostką edukacyjną MOZAIK organizują letni obóz edukacyjny dla uczniów z Budapesztu i Krakowa.

Węgierski Bliźniak Krakowa uznany został za jedno z najpiękniejszych i najbezpieczniejszych miast na świecie.

21 kwietnia 2018 roku w Liszt Academy Concert Center w Budapeszcie, odbyła się węgierska premiera kompozycji Lery Auerbach pn. „72 Angels. In splendore lucis”, w wykonaniu Cracow Singers oraz Rascher Saxophone Quartet. Koncert objął Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

4 kwietnia w magistracie podsumowano udział Krakowa w międzynarodowym projekcie Vital Cities, w ramach którego partnerzy z różnych miast europejskich tworzą platformę wymiany doświadczeń, pomysłów i dobrych praktyk stosowanych w ich własnych miastach – wszystko po to, by opracować Lokalne Plany Działania, które zamienią zdegradowane mieszkalne obszary miast w łatwo dostępne miejsca do uprawiania sportu i rekreacji. W Krakowie wzięto się za teren Zalewu Nowohuckiego oraz rzekę Dłubnię w Nowej Hucie.

Konsul Generalna Węgier w Krakowie Adrienne Kőrmendy oraz Dyrektor Biblioteki Kraków Stanisław Dziedzic zdecydowali o podjęciu współpracy na rzecz pogłębienia dialogu kulturowego oraz integracji regionalnej.

5 czerwca 2017 r. to kolejna ważna data w historii współpracy Krakowa ze stolicą Węgier – Budapesztem. To właśnie dzisiaj Prezydent Jacek Majchrowski oraz przebywający z oficjalną wizytą w naszym mieście Nadburmistrz Budapesztu István Tarlós podpisali Umowę o współpracy na zasadach miast bliźniaczych. Kontakty Krakowa i Budapesztu, opierające się od 2005 r. na Umowie o współpracy partnerskiej, uzyskały tym samym nowy wymiar.