Budapeszt

O sukcesach i planach polsko-węgierskiej współpracy w Krakowie

Inicjatywy na rzecz zacieśniania bilateralnych kontaktów Polski i Węgier należą do priorytetów działalności otwartego w ubiegłym roku Konsulatu Generalnego Węgier w Krakowie. Na ich brak z pewnością nie musimy narzekać! 23 października Prezydent Jacek Majchrowski wziął udział w obchodach Święta Narodowego Węgier, zaś 26 października spotkał się oficjalnie z Sekretarzem Stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Handlu Węgier, dr Csabą Balogh.

Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej

Od 31 marca do 2 kwietnia w krakowskim magistracie odbył się Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej – jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń dotyczących odnowy zabytków. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Konsul Generalna Węgier z pierwszą oficjalną wizytą w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa

31 marca 2014 r. pierwszą oficjalną wizytę złożyła Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu Konsul Generalna Węgier w Krakowie Adrienne Körmendy. Konsul Körmendy wręczyła listy uwierzytelniające ministrom spraw zagranicznych Polski i Węgier 14 marca, podczas oficjalnego otwarcia Konsulatu Generalnego Węgier w Krakowie.

Targi UTAZAS w Budapeszcie

Kraków wraz z Małopolską pojawiły się na Międzynarodowych Targach Turystycznych UTAZAS w Budapeszcie, które odbyły się na przełomie lutego i marca (27 luty – 2 marca 2014).

Węgry - królestwo czardasza

Atuty tego śródlądowego, środkowoeuropejskiego państwa - takie jak np. gorące źródła, ponad 1000 gatunków papryki, czy jezioro Balaton, będące jednym z największych słodkowodnych akwenów w Europie - znane były już starożytnym Rzymianom! Poznajcie Węgry z Krakowem Otwartym na Świat!

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie