Budapeszt z tytułem European Best Destination 2019!

Węgierski Bliźniak Krakowa uznany został za jedno z najpiękniejszych i najbezpieczniejszych miast na świecie.

Budapeszt z tytułem European Best Destination 2019!
Fot. European Best Destinations

W tegorocznej rywalizacji Budapeszt pokonał kilkanaście znanych europejskich destynacji, w tym portugalską Bragę, francuski Metz, czy Poznań, który zajął piąte miejsce w rankingu. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku zwycięstwo przypadło Wrocławiowi.

W uzasadnieniu podkreślano, że Budapeszt to wspaniała kombinacja bogatej oferty kulturalnej, rozkwitającej sceny gastronomicznej i zabytków światowej klasy. Dostrzeżone zostało również bogactwo wód termalnych i oferty gabinetów spa i wellness.

Węgierska stolica uznana została też za doskonały kierunek podróży dla zakochanych. Czy jest tak faktycznie, przekonają się już wkrótce zwycięzcy naszego konkursu. Ogłoszenie wyników już pojutrze - w Walentynki. Przekonamy się wtedy kto najciekawiej uzasadnił dlaczego Budapeszt to doskonałe miejsce na wypad ze swoją drugą połówką i w nagrodę spędzi tam weekend.

European Best Destination jest międzynarodową organizacją z siedzibą w Brukseli, która zajmuje się promocją kultury i turystyki w Europie. Wyróżnienia przyznawane są corocznie i nierzadko pomagają wypromować nowe, ciekawe kierunki turystyczne.

Więcej informacji na stronie European Best Destination.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie