25 lat Koła Przyjaciół Frankfurt-Kraków. Koncert i wizyta

Z okazji jubileuszu 25-lecia Koła Przyjaciół Frankfurt-Kraków 12 czerwca 2014 r. w Filharmonii Krakowskiej odbył się koncert Capelli Cracoviensis. Obecnych na nim było prawie  40 członków Koła Przyjaciół Frankfurt-Kraków, którzy odwiedzili nasze miasto.

25 lat Koła Przyjaciół Frankfurt-Kraków. Koncert i wizyta
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

O dokonaniach Koła i jego znaczeniu dla partnerstwa między Frankfurtem i Krakowem mówili podczas inauguracji koncertu Prezydent Miasta Krakowa  Jacek Majchrowski, Członek Zarządu Miasta Frankfurtu nad Menem ds. Reform Jan Schneider oraz Przewodniczący Koła i Konsul Honorowy RP we Frankfurcie Klaus Sturmfels.

Przewodniczący Koła Przyjaciół - stowarzyszenia zasłużonego dla przyjaźni polsko-niemieckiej i partnerstwa Krakowa i Frankfurtu - Klaus Sturmfels jest laureatem krakowskiego odznaczenia Honoris Gratia. W gronie 40 członków stowarzyszenia, którzy przybyli do Krakowa świętować jego jubileusz, znalazła się m.in. Saskia Schneider, muzyk z zawodu, małżonka Pana Sturmfelsa, kierująca na co dzień pracami Koła.

Reprezentujący Frankfurt Jan Schneider, zajmuje się tzw. „E-Governmentem",  informatyką w Urzędzie Miasta Frankfurtu i technikami informatycznymi w komunikacji społecznej. 13 czerwca spotkał się on z dyrektorami wydziałów Urzędu Miasta Krakowa odpowiedzialnymi za te zagadnienia. Jego wizyta w Krakowie miała również związek z imprezą „bitspiration" adresowaną do  początkujących przedsiębiorców w branży informatycznej (uczestniczyli w niej również przedstawiciele Frankfurtu).

PRZECZYTAJ WIĘCEJ o działalności Koła Przyjaciół Frankfurt-Kraków.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie