100 spojrzeń na Polskę. Krakowskie ujęcia niepodległości na wystawie we Frankfurcie

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Bibliotece Publicznej Frankfurt Sachsenhausen zorganizowano wystawę pt. „100 lat, 100 spojrzeń. Polska dziś”. Od 2 listopada do 14 grudnia 2018 r. mieszkańcy naszego partnerskiego Frankfurtu mogli podziwiać nasz kraj na zdjęciach fotografów z różnych regionów Polski.

100 spojrzeń na Polskę. Krakowskie ujęcia niepodległości na wystawie we Frankfurcie
Fot. © Salome Roessler / Hessen Agentur

Wybrane zdjęcia przedstawiają Polskę jako kraj nowoczesny, młody i dynamiczny. Fotografie reprezentują takie dziedziny jak: kultura i sztuka, nauka, sport, technologie i innowacje czy architektura.

Do projektu zostało zaproszone również miasto Kraków. Organizatorzy wybrali 5 ciekawych ujęć z życia naszego miasta - innych niż dobrze znane na świecie zabytki stolicy Małopolski.  Na zdjęciach znalazły się więc Juwenalia, Festiwal Teatrów Ulicznych, Centrum Kongresowe ICE, Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Głównym oraz mieszkańcy w czapkach krakuskach na zdjęciu zrobionym w ramach projektu „Wszyscy jesteśmy Kościuszkami” - na pamiątkę Roku Tadeusza Kościuszki.

Wystawa stanowi element projektu „100-lecie wolnej Polski. Jubileuszowy rok we Frankfurcie” organizowanego przez trzy organizacje polonijne we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Kolonii. Koordynatorem wystawy jest Barbara Lange, która pełni również funkcję Przewodniczącej Stowarzyszenia na rzecz Polskiej Szkoły w Eschborn koło Frankfurtu nad Menem.

Zdjęcia z wystawy można zobaczyć TUTAJ

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie