Pomóż Ukrainie – Obroń Europę. Akcja ukraińskich aktywistów w Krakowie

Samoobrona Wołynia będzie apelować do mieszkańców Krakowa o pomoc dla Ukrainy. W najbliższą sobotę (13 września) do naszego miasta zawitają uczestnicy Rajdu Samochodowego przez Polskę i Niemcy, który odbywa się pod hasłem „Pomóż Ukrainie – Obroń Europę". O godz. 10.00 aktywiści przeprowadzą akcję informacyjną na Rynku Głównym, zaś  na godz. 11.00 w siedzibie Fundacji św. Włodzimierza zaplanowano spotkanie z dziennikarzami i mieszkańcami zainteresowany rozwojem wydarzeń na Ukrainie.

Pomóż Ukrainie – Obroń Europę. Akcja ukraińskich aktywistów w Krakowie
Fot. Samoobrona Wołynia

Rajd Samochodowy „Pomóż Ukrainie – Obroń Europę" organizowany jest w dniach 8-13 września br. przez aktywistów Samoobrony Wołynia przy wsparciu Rady Miejskiej Łucka, Wołyńskiej Rady Obwodowej, Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Łucku, Spółki „Brückenschlag Ukraine", urzędów miast z Polski i Niemiec oraz wolontariuszy.

Samoobrona Wołynia uważa, że kwestia wojny nie jest wyłącznie sprawą Ukrainy. Europejczycy również powinni zrozumieć zagrożenia związane z sytuacją na Wschodzie Ukrainy. Akcja zostanie przeprowadzona w celu mobilizacji Europejczyków i zachęcenia ich do udzielenia pomocy dla ukraińskiej armii.

Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi Europejczyków na sytuację na Ukrainie, znalezienie możliwości udzielenia pomocy ofiarom konfliktu wojennego oraz nawiązanie współpracy z organizacjami ukraińskimi i międzynarodowymi w zakresie świadczenia pomocy informacyjnej i charytatywnej. Akcja połączona będzie ze zbiórką środków finansowych na rzecz Ukrainy.

W rajdzie biorą udział 4 samochody. Trasa przejazdu aktywistów prowadzi przez miasta: Łuck, Zamość, Lublin, Warszawa, Olsztyn, Toruń, Szczecin, Berlin, Hannover, Bad Salzuflen, Bielefeld, Drezno, Wrocław, Kraków i Rzeszów. W każdym z wymienionych miast wolontariusze organizują otwarte spotkania dla mieszkańców, przeprowadzają na zbiórkę funduszy na rzecz osób poszkodowanych na skutek działań wojennych oraz rozpowszechniają ulotki informacyjne o sytuacji na Ukrainie. Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawiają nie politycy czy biznesmeni, a zwykli wolontariusze - aktywiści, świadkowie i uczestnicy wydarzeń.

Pierwsza część akcji informacyjnej przeprowadzona zostanie  13 września o godz. 10.00 na krakowskim Rynku (przy pomniku Adama Mickiewicza). Po jej zakończeniu około godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Samoobrony Wołynia w siedzibie Fundacji Św. Włodzimierza przy ul. Kanoniczej 15.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.samooborona.volyn.ua oraz FB: https://www.facebook.com/pages/Rajd-Pom%C3%B3%C5%BC-Ukrainie-Obro%C5%84-Europ%C4%99/1475120122737856?skip_nax_wizard=true&ref_type=logout_gear

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie