Grodzieńskie Słowiki w Krakowie

Do Krakowa zawitali przedstawiciele Grodzieńskiego Stowarzyszenia „Klub Polskich Tradycji Narodowych" i działający przy tej organizacji chór polonijny „Grodzieńskie Słowiki".

Grodzieńskie Słowiki w Krakowie
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski objął Honorowym Patronatem koncerty młodych artystów, które odbędą się dzisiaj oraz jutro w dwóch krakowskich kościołach.
W imieniu Prezydenta Jacka Majchrowskiego rodaków z Białorusi powitała w Krakowie Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta. Młodzi chórzyści szlifujący swe umiejętności wokalne pod kierownictwem Alicji Binert, wieloletniego kierownika artystycznego „Grodzieńskich Słowików" dali próbkę swego wielkiego talentu wykonując jeden z utworów repertuarowych.
Goście z Grodna zwiedzili Stare Miasto i Kazimierz, a w kolejnych dniach swojego tygodniowego pobytu w Krakowie będą mieli sposobność podziwiania Katedry i Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Podziemnego jak też Kopalni Soli w Wieliczce.
Przedstawicieli Grodzieńskiego Stowarzyszenia „Klub Polskich Tradycji Narodowych" oraz członków działającego przy tej organizacji chóru zaprosiła do Krakowa Fundacja Dialogu. Urząd Miasta Krakowa jest współorganizatorem wizyty.
Pierwszy z dwóch zaplanowanych koncertów polonijnego chóru odbył się 29 października o godz. 19.00 w zabytkowych wnętrzach kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej, kolejny zaś w kościele Ewangelicko-Augsburskim św. Marcina dzisiaj (30 października), o godz. 18.00.
W programie występów Grodzieńskich Słowików znalazły się zarówno utwory muzyki klasycznej jak i polskie pieśni narodowe.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie