Stypendyści z całego świata w Magistracie

Dziedzictwo narodowe, potencjał turystyczny i rozwój Krakowa były głównymi tematami spotkania Magdaleny Sroki, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta, ze stypendystami Centrum AGH UNESCO pod opieką prof. dr hab. inż. Janusza Szpytko, kierownika Centrum Międzynarodowej Promocji Technologii i Edukacji AGH – UNESCO. Spotkanie odbyło się w środę (11 marca) w Urzędzie Miasta Krakowa.

Stypendyści z całego świata w Magistracie
Fot. Wiesław Majka

– Jest mi niezmiernie miło powitać Was w Krakowie, mieście, które dla wielu Polaków jest źródłem tożsamości i dumy narodowej. Mam nadzieję, że pobyt w Krakowie będzie dla Was nie tylko okazją do rozwoju naukowego, ale także do zawierania nowych przyjaźni i czerpania inspiracji – powiedziała Magdalena Sroka.

Podczas spotkania stypendyści z ponad 30 krajów z całego świata mieli okazję do poszerzenia swojej wiedzy na temat Krakowa. Prezentację zawierającą kompendium wiedzy na temat naszego miasta wygłosił Marcin Drobisz z Wydziału i Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa. Stypendyści mogli posłuchać m.in. o najważniejszych atrakcjach turystycznych Krakowa, o dziedzictwie kulturowym miasta oraz o jego głównej sile napędowej, czyli młodych ludziach, którzy studiują i pracują w stolicy Małopolski.

W drugiej części spotkania Kraków został pokazany jako miasto rozwoju i wymarzona lokalizacja biznesowa dla inwestorów i przedsiębiorców. Stypendyści obejrzeli dwa filmy ukazujące główne walory biznesowe Krakowa, takie jak naukowe zaplecze Krakowa, obecność wielu międzynarodowych firm oraz liczne inicjatywy biznesowe podejmowane przez miasto w celu promowania przedsiębiorczości. Atrakcyjność biznesową Krakowa potwierdza wysokie dziewiąte miejsce miasta w światowym rankingu najlepszych lokalizacji dla usług biznesowych, sporządzonym przez Tholons w 2014 roku.

– W imieniu stypendystów bardzo dziękuję za zaproszenie do magistratu. Spotkanie na pewno pomoże im lepiej poznać Kraków i opowiedzieć o nim w krajach, z których pochodzą – powiedział prof. dr hab. inż. Janusz Szpytko.

Na koniec spotkania wszyscy stypendyści otrzymali pamiątkowe upominki.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie