Wizyta delegacji Urzędu Miasta Krakowa we Frankfurcie nad Menem

Specjaliści z Krakowa odwiedzili Frankfurt w ramach współpracy w zakresie projektów dotyczących techniki informatycznej i e-administracji.

Wizyta delegacji Urzędu Miasta Krakowa we Frankfurcie nad Menem
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Zastępca Dyrektora Wydziału Organizacji i Nadzoru Piotr Bukowski oraz Dyrektor Wydziału Informatyki Grzegorz Żych gościli u specjalistów z Wydziału Techniki Informatycznej i Łączności Urzędu Miasta Frankfurtu nad Menem. Delegacja miała okazję do zwiedzenia centrum przetwarzania danych i stanowiska kierowania centrum serwisowym.

Zdaniem Jana Schneidera, Członka Zarządu Miasta Frankfurtu odpowiedzialnego za miejską technikę informatyczną i e-administrację, wyzwania, przed którymi stoją oba miasta są bardzo podobne: „Potwierdziło się podczas tej rewizyty, że bardzo sensowne jest, aby w sferze administracji miejskiej oprócz współpracy z innymi miastami niemieckimi prowadzona była również wymiana z naszymi zagranicznymi miastami partnerskimi. Mogą się z niej zrodzić wartościowe pomysły, które będą z korzyścią dla obu stron."

Omówiono również kwestie bezpieczeństwa systemów informatycznych i łączności telekomunikacyjnej, procesy administracyjne wspierane przez technikę informatyczną, większe możliwości partycypacji obywatelskiej oraz zarządzanie wiedzą w celu ukierunkowanego udostępniania informacji mających znaczenie zarówno dla pracowników administracji miejskiej, jak i dla opinii publicznej.

Obie strony opowiedziały się za kontynuacją i pogłębieniem wymiany doświadczeń. Frankfurt łączy z Krakowem aktywne partnerstwo od 1991 r. Oprócz tego od 2001 r. istnieje ścisłe partnerstwo w zakresie pomocy społecznej, w ramach którego odbywa się regularna wymiana specjalistów ze służb miejskich zajmujących się pomocą społeczną oraz z organizacji pozarządowych świadczących taką pomoc. Od dłuższego czasu intensywne kontakty utrzymują również straże pożarne z obu miast.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie