Ex-merowie z Francji w krakowskim magistracie

W środę 8 kwietnia 2015 r. w murach Pałacu Wielopolskich gościła delegacja Narodowej Federacji byłych Merów i Wicemerów Miast Francji. W imieniu Prezydenta Miasta Krakowa gości powitał Doradca Prezydenta Miasta Janusz Kozioł. W spotkaniu wziął także udział Konsul Generalny Francji w Krakowie Thierry Guichoux, który pomógł w zorganizowaniu pobytu grupy w Krakowie.

Ex-merowie z Francji w krakowskim magistracie
Fot. Wiesław Majka

Co dwa lata delegacja Federacji odbywa podróż mającą na celu poznawanie kultury innych państw, rozwój frankofonii i zacieśnianie kontaktów z samorządowcami. Członkowie Federacji realizują również podróże po Francji. W tym roku celem zagranicznej podróży przedstawicieli byłych władz miast regionów Ile-de-France i Rodan-Alpy był Kraków. Program pobytu Francuzów w Polsce objął m.in. zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau, inspirowane chęcią upamiętnienia śmierci grupy dzieci z Izieu w regionie Rodan-Alpy, wywiezionych podczas II Wojny Światowej do obozu w Oświęcimiu.

Narodowa Federacja byłych Prezydentów i Wiceprezydentów Miast Francji (FAMAF) powstała w 1993 r. z inicjatywy 4 departamentów francuskiego regionu Rhône-Alpes. Celem członków FAMAF jest m.in. utrzymywanie solidarności i więzi przyjaźni między byłymi przedstawicielami władz samorządowych, przeciwdziałanie niskiej frekwencji podczas wyborów samorządowych, utrzymywanie pozytywnych stosunków z aktualnymi przedstawicielami władz samorządowych, regionalnych i państwowych, jak również rozwijanie kontaktów międzynarodowych.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie