Przedstawiciele chińskiej prowincji Hunan z wizytą w Krakowie

W środę 15 kwietnia 2015 r. Kraków odwiedziła pięcioosobowa grupa przedstawicieli słynącej z upraw herbaty południowochińskiej prowincji Hunan. Delegacja na której czele stanął Wice Gubernator prowincji ShuofuZhang, odwiedziła kilka europejskich państw.

Przedstawiciele chińskiej prowincji Hunan z wizytą w Krakowie
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

W Polsce delegacja zatrzymała się w Warszawie, gdzie promowała sztandarowy lokalny produkt -herbatę. W programie nie mogło zabraknąć również wizyty w byłej stolicy kraju - Krakowie. Delegaci podkreślali, że nie mogli odmówić sobie choćby krótkiego pobytu w stolicy polskiej kultury i skarbnicy europejskiego dziedzictwa.

Podczas spotkania w urzędzie miasta delegaci pytali o profil gospodarczy miasta, sposoby i kryteria wydatkowania środków z budżetu, czy rozwiązania prawno-urbanistyczne zapewniające historycznemu miastu dalszy sprawny rozwój.

Hunan to prowincja w której mieszka blisko 64,5 mln ludzi. Od tysięcy lat obszar ten znany jest jako centrum rolnictwa. Oprócz herbaty, która stosowana jest tu również jako środek lecznicy, w prowincji uprawia się również ryż, bawełnę i pomarańcze. Lokalni mieszkańcy słyną jako sprawni rzemieślnicy specjalizujący się w hafcie i produkcji jadeitowych ozdób.

W ostatnich dekadach prowincja odnotowuje bardzo szybki wzrost gospodarczy. Tutejsze miasta, na czele ze stolicą prowincji Changsha, rozwijają się w oparciu o produkcję stali, maszyn i elektroniki.

Prowincja cieszy się również dużym zainteresowaniem turystów lokalnych i zagranicznych ze względu na swoje bogate dziedzictwo kulturowe oraz naturalne piękno. Hunan to wyjątkowe połączenie gór, jezior i rzek. Szczególne zainteresowanie turystów wzbudza wpisany na Listę Dziedzictwa UNESCO park narodowy Wulingyuan słynący z licznych wysokich kwarcytowych wzniesień i iglic. Ich nieziemskie wprost piękno sprawiło, że park wystąpił już w niejednej hollywoodzkiej produkcji filmowej.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie