Tony Blair gwiazdą konferencji ABSL

– Jestem dumny, że jako premier Wielkiej Brytanii mogłem wspierać wasze starania o przystąpienie do Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że my jako Unia nie rozczarowaliśmy Polski, bo Polska z całą pewnością nie rozczarowała nas – powiedział Tony Blair podczas swojego wystąpienia na konferencji ABSL w ICE Kraków. W środę (17 czerwca) kolejny dzień międzynarodowego kongresu. W programie m.in. dyskusje i panele na temat nowoczesnych technologii, skutecznego zarządzania oraz nowych trendów w sektorze usług biznesowych.

Tony Blair gwiazdą konferencji ABSL
Fot. materiały prasowe

Wczorajsze wystąpienie Tony'ego Blaira było najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia konferencji ABSL. Polityk rozpoczął swoje przemówienie od gratulacji dla Polski za jej niespotykane tempo rozwoju. – Czasami potrzeba osoby z zewnątrz, aby realistycznie ocenić osiągnięcia danego kraju. Będąc taką osobą, chciałbym was zapewnić, że możecie być z siebie dumni. Postęp, którego dokonaliście od 1990 roku jest godny podziwu. Gdy przyjeżdżam do Polski widzę kraj po niesamowitej podróży, podróży zakończonej wielkim sukcesem – podkreślił Tony Blair.

Głównym tematem przemówienia byłego premiera Wielkiej Brytanii były szanse i zagrożenia związane z procesem globalizacji. Blair wielokrotnie podkreślał, że kluczem do rozwoju jest edukacja, która musi być jednak dostosowana do zmieniającej się, m.in. przez nowe technologie, rzeczywistości. W swoim wystąpieniu polityk poruszył także obecną sytuację międzynarodową. Zaznaczył, że w obliczu rosnącej siły Chin, wszystkie państwa europejskie muszą trzymać się razem. Dodał również, że sojusze muszą opierać się nie tylko na wspólnej strategii, ale także na wspólnych wartościach. – Europa nie może nie odpowiedzieć na akty ekstremizmu czy agresywnego nacjonalizmu. Musimy skutecznie reagować na zmieniającą się rzeczywistość, pamiętając, że więcej nas łączy niż dzieli – powiedział Blair.

Druga część wystąpienia polityka na konferencji ABSL odbyła się w konwencji sesji pytań i odpowiedzi, którą poprowadził dziennikarz TVP Tomasz Lis. W rozmowie nie zabrakło zabawnych anegdot z czasów rządów Tonny'ego Blaira w Wielkiej Brytanii oraz trafnych uwag na temat współczesnej polityki, zabarwionych charakterystyczną brytyjską ironią.

Przypomnijmy, W latach 1997-2007 Tony Blair pełnił funkcję premiera Wielkiej Brytanii, a w latach 2004-2007 stał na czele brytyjskiej Partii Pracy. Polityk wspierał powiększenie Unii Europejskiej w 2004 r. i wejście Polski do NATO w 1999 r. Swego czasu, według ankiety The Sun, Blair był najpopularniejszym zagranicznym politykiem w Polsce. 25% ankietowanych przyznało, że chciałoby widzieć go na stanowisku premiera naszego kraju, nazywając go przy tym „nadzwyczajnym mężem stanu".

Konferencja ABSL to najważniejsze spotkanie sektora usług dla biznesu w Europie, a także platforma networkingu i wymiany wiedzy dla kilkuset menedżerów wysokiego szczebla reprezentujących organizacje z listy Fortune 500 i wiodące firmy z sektora technologii i usług dla biznesu.

Motywem przewodnim tegorocznej konferencji było hasło „The Powerhouse of Europe – Poland as the undisputed leader in business services on the Continent", czyli „Siła napędowa Europy – Polska jako niepodważalny lider sektora usług dla biznesu na kontynencie". Konferencja odbywa się od 16 do 17 czerwca w ICE Kraków.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: http://absl-conference.com/.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie