Meksykańscy parlamentarzyści w Krakowie

20 lipca 2015 r. delegacja meksykańskich parlamentarzystów złożyła wizytę w krakowskim magistracie.

Meksykańscy parlamentarzyści w Krakowie
Fot. Paweł Baranowski/UMK

Na czele niewielkiej delegacji stanął Julio César Moreno Rivera, Przewodniczący Parlamentu Meksyku. Towarzyszyli mu Jorge Juárez Grande,  Szef Doradców Prezydium Parlamentu, Miguel Ángel Aguilar Pimentel, Asystent  Przewodniczącego Parlamentu oraz Alejandro Israel Méndez Carrera, Koordynator zarządzający, Prezydium Parlamentu. Delegacji towarzyszył również Konsul Ambasady Meksyku w Polsce Ernesto Malda Arozarena.

W krakowskim magistracie gości powitał Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Trzmiel, który zapoznał członków delegacji ze specyfiką miasta, wspominając o jego bogatej przeszłości oraz dynamicznym rozwoju charakteryzującym ostatnie lata. Meksykańscy goście koncentrowali się na zmianach w konstytucji Meksyku, które miały miejsce w ostatnich miesiącach.

Rozmowy pokazały, że mimo dzielącej Polskę i Meksyk sporej odległości skupiamy się na podobnych  problemach, jak np. zarządzanie odpadami, ochrona środowiska, „inteligentne miasto”, czy miejski transport.

Wymiana doświadczeń była szczególnie interesująca ze względu na fakt, że przewodniczący delegacji Julio César Moreno Rivera pełnił w przeszłości funkcję burmistrza jednej z dzielnic Miasta Meksyk i tematyka zarządzania miastami jest mu wciąż bardzo bliska.

Meksykańscy w goście zaplanowali dwudniowy pobyt Krakowie poświęcony poznawaniu historii i kultury naszego miasta.

Po powrocie do stolicy, delegacja spotka się z Marszalek Sejmu RP Małgorzatą Kidawą-Błońską.

Przewodniczący delegacji Julio César Moreno Rivera jest posłem federalnym i przewodniczącym Zarządu (Konwentu) Izby Deputowanych, na które to stanowisko został wybrany głosami wszystkich sił politycznych. Karierę polityczną rozpoczął od pracy w samorządzie, działając na terenie meksykańskiej stolicy. Uznawany jest za jednego z głównych inicjatorów Reformy Politycznej Miasta Meksyk.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie