Węgierska Orkiestra Egressy-Erkel wystąpiła w Krakowie

W czwartek, 13 sierpnia, w Bazylice oo. Jezuitów wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Egressy-Erkel z węgierskiego Miszkolca. Koncert został zorganizowany przez fundację Cracovia Andante pod patronatem honorowym Konsul Generalnej Węgier w Krakowie Prof. Adrienne Körmendy.

Węgierska Orkiestra Egressy-Erkel wystąpiła w Krakowie
Fot. Cracovia Andante

Założona w 1995 roku Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Egressy-Erkel z Miszkolca ma na swoim koncie wiele występów w swoim kraju oraz poza jego granicami. Orkiestra występowała m.in. we Włoszech, Francji, na Słowacji oraz w Anglii, gdzie miała okazję zaprezentować się w słynnej Sali Royal Albert Hall i uczestniczyć w kursach mistrzowskich prowadzonych przez światowej sławy dyrygenta, doctora honoris causa Akademii Muzycznej w Krakowie, Sir Neville'a Marrinera. W repertuarze orkiestry znajdują się zarówno dzieła węgierskich, jak i europejskich klasyków. Dyrygentem orkiestry jest Gergely Péter Pál.

Podczas koncertu w Bazylice oo. Jezuitów w Krakowie można było usłyszeć m.in. Koncert C-dur na dwie trąbki, smyczki i basso continuo oraz  Koncert h-moll na czworo skrzypiec A. Vivaldiego, a także "Tańce węgierskie" J. Brahmsa. Wstęp na wydarzenie był wolny.

Węgry plakat

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie