Ukraińskie dzieci odpoczną w Małopolsce

W połowie września 28. ukraińskich dzieci wraz z opiekunami odwiedzą Małopolskę. Dzieci pochodzą z terenów objętych walkami, a ich pobyt zorganizują i sfinansują miejskie spółki: MPEC, MPWiK oraz MPK.

Ukraińskie dzieci odpoczną w Małopolsce
Fot. Flaga Ukrainy

Sytuacja na Ukrainie pozostaje napięta. W niektórych częściach kraju wciąż toczą się walki z separatystami. Jak w czasie każdego konfliktu zbrojnego, najbardziej cierpią dzieci. Dlatego Zarządy trzech krakowskich spółek komunalnych – Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego - postanowiły zaprosić do Krakowa i Małopolski 28. dzieci i 2 opiekunów. Ich pobyt stanie się okazją do oderwania się od smutnej, szarej, wojennej rzeczywistości. 

Dla dzieci i ich opiekunów organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Bazą wypadową do zwiedzania Małopolski będzie Rabka Zdrój, którą z jednej strony od Krakowa, a z drugiej – od Zakopanego dzieli kilkadziesiąt kilometrów. To ważne, bo w programie dwutygodniowego pobytu znalazła się wycieczka do stolicy Tatr, zwiedzanie Krakowa (w tym cieszącego się ogromnym zainteresowaniem Muzeum w Podziemiach Rynku Głównego), wyjazd do Wieliczki i wizyta w Kopalni Soli a także zabawa w Parku Miniatur w Inwałdzie. Mamy nadzieję, że pobyt w Małopolsce będzie dla dzieci z Ukrainy okazją do ucieczki od ich codziennych problemów a dzieci spędzą dwa jesienne tygodnie w ciepłej i przyjaznej atmosferze.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie