Mosty Między Miastami 2015

W sobotę, 12 grudnia 2015 r., w sali Fontany w Pałacu Krzysztofory odbyło się kolejne – 18. już – spotkanie młodzieżowych zespołów artystycznych ze Słowacji,  Ukrainy i Krakowa w ramach projektu „Mosty Między Miastami”. W imieniu Prezydenta Jacka Majchrowskiego gości przywitała Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Rodziny Marzenia Paszkot.

Mosty Między Miastami 2015
Fot. Monika Stachnik-Czapla

W spotkaniu wzięli udział także Konsul Generalny Słowacji w Krakowie Ivan Škorupa i Konsul Generalny Ukrainy Oleh Mandiuk.

Po spotkaniu w Krzysztoforach młodzi artyści rozpoczęli występy na zimowej estradzie Targów Bożonarodzeniowych. Różnorodny program występów - od folkloru, poprzez chóralne wykonania kolęd i pastorałek, wokalny i taneczny repertuar rozrywkowy - spotkał się z ciepłym przyjęciem widzów.

Od samego początku – tj. 1999 roku - projektowi „Mosty Między Miastami” patronuje Urząd Miasta Krakowa, a jego realizatorem jest Centrum Młodzieży im. dra Henryka Jordana we współpracy z Firmą ARTIM. Koncerty zespołów folklorystycznych i wokalno-tanecznych oraz solistów z Krakowa, Bratysławy i Lwowa, którzy już od kilkunastu lat spotykają się w grudniu w miastach partnerskich projektu, aby wspólnie kolędować, śpiewać, tańczyć i składać sobie życzenia świąteczno-noworoczne, wrosły na stałe w pejzaż przedświątecznego Krakowa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie