Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

O rozwoju miasta i dialogu społecznym z gośćmi z RPA

W piątek 7 kwietnia 2017 r. Miejskie Centrum Dialogu odwiedziła grupa samorządowców i naukowców z Republiki Południowej Afryki.

Fot. materiały prasowe

Przedstawiciele Szkoły Przywództwa Publicznego (School of Public Leadership), władz samorządowych i regionalnych prowincji Western Cape, a także najlepsi studenci programu budowania kompetencji miejskich (Municipal Minimum Competence Programme) spotkali się z przedstawicielkami Miejskiego Centrum Dialogu oraz Rafałem Kulczyckim Dyrektorem Wydziału Rozwoju, który koordynuje prace centrum.

Goście mieli okazję poznać podstawowe dane dotyczące Krakowa, jego potencjału inwestycyjnego i turystycznego. Zapoznali się również z charakterystyką tutejszego rynku pracy. Szczególny nacisk położono na dynamiczny rozwój sektora usług biznesowych w naszym mieście i konsekwencje, jakie niesie on dla miasta. Szczególnie intersujące dla gości z RPA okazały się dane dotyczące krakowskiego sektora start-upów . Zachęcanie młodych przedsiębiorców do innowacyjnych działań wydaje się być pewnym wyzwaniem w Południowej Afryce, z tym większym zainteresowaniem goście zapoznawali się z metodami wspierania takiej działalności stosowanymi przez Kraków.

Ciekawość wzbudziła również obecność w Krakowie wielu dużych międzynarodowych firm jak IBM, Cisco, Motorola, czy Delphi. Dyrektor Wydziału Rozwoju zapoznał gości z procesem przyciągania inwestorów zagranicznych do miasta i zmianami, jakie dokonywały się w tym procesie na przestrzeni lat.

Goście zapoznali się również z podstawowymi informacjami dotyczącymi współpracy samorządu krakowskiego z władzami regionalnymi i państwowymi.

Na zakończenie spotkania, gościom przedstawiono tajniki pracy Miejskiego Centrum Dialogu i przykłady konkretnych działań realizowanych wspólnie z mieszkańcami . W tym przypadku udało się znaleźć wiele podobieństw z praktykami realizowanymi przez samorządy RPA, gdzie również popularne są konsultacje społeczne, czy budżet partycypacyjny.

Grupa samorządowców i naukowców przebywa w Krakowie w związku z programem obejmującym serię wizyt studyjnych realizowanych w kilku krajach Europy. Koordynatorem projektu w Krakowie jest Uniwersytet Ekonomiczny.

pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2017-04-07
Data aktualizacji: 2017-04-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź