Deputowana do Bundestagu Katharina Landgraf i jej wyborcy z wizytą w krakowskim magistracie

Deputowana do Niemieckiego Bundestagu Katharina Landgraf i grupa jej 45 wyborców z powiatu lipskiego odwiedziła w piątek, 9 czerwca 2017 r., krakowski magistrat. Z gośćmi z Niemiec spotkały się Małgorzata Jantos, Przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miasta Krakowa i radna Anna Szybist.

Deputowana do Bundestagu Katharina Landgraf i jej wyborcy z wizytą w krakowskim magistracie
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Deputowana Katharina Landgraf, reprezentująca w niemieckim parlamencie partię CDU, jako swoje zadanie traktuje pracę na rzecz porozumienia oraz propagowania idei europejskiej. Dla zainteresowanych polityką mieszkańców swojego okręgu wyborczego pani Landgraf organizuje podróże do sąsiednich krajów europejskich. Jej wyborcy odwiedzili w poprzednich latach Paryż, Pragę i Brukselę, a w dniach od 6 do 10 czerwca 2017 r. - Wrocław i Kraków. W Krakowie, oprócz wizyty w Urzędzie Miasta, goście uczestniczyli w spotkaniach w Instytucie Goethego, Konsulacie Generalnym Niemiec i w Urzędzie Marszałkowskim.

Rozmowa w magistracie dotyczyła aktualnych problemów Krakowa, takich jak walka z zanieczyszczeniem powietrza i konieczność dalszej rozbudowy infrastruktury miejskiej w związku z coraz większymi wyzwaniami, przed jakimi staje drugie miasto w Polsce. Rozmawiano o kulturze Krakowa, jego zabytkach, wyższych uczelniach i przyjeżdżających tu studentach, o budżecie miasta, niskiej stopie bezrobocia, firmach outsourcingowych, o zieleni miejskiej, problemach młodzieży i seniorów. Wskazano na podobne problemy w Lipsku i Krakowie, takie jak np. brak wystarczającej ilości miejsc w przedszkolach. Krakowskie radne przedstawiły ponadto strukturę władz samorządowych Krakowa. Goście podkreślali, że już na pierwszy rzut oka widać, że nasze miasto dynamicznie się rozwija i staje się coraz atrakcyjniejsze dla mieszkańców i przyjezdnych.

Pokaż metkę
Autor: MAREK BRUNO-KAMIŃSKI
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie