Mieszkańcy Norymbergi ponownie z wizytą w Krakowie

Mieszkańcy Norymbergi po raz kolejny odwiedzili Kraków w dniach od 12 do 15 czerwca 2017 r. Z grupą 25 uczestników wyjazdu, którym towarzyszyła Sylwia Preußer, Zastępca Dyrektora Wydziału Kontaktów Międzynarodowych Miasta Norymbergi, 13 czerwca w Urzędzie Miasta Krakowa spotkała się Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa do Spraw Rodziny.

Mieszkańcy Norymbergi ponownie z wizytą w Krakowie
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Rozmowa dotyczyła kontaktów Krakowa z partnerami niemieckimi, blisko 40-letniej współpracy obu miast i ubiegłorocznych obchodów 20-lecia Domu Krakowskiego w Norymberdze i Domu Norymberskiego w Krakowie. Marzena Paszkot przekazała informacje o miejscach godnych odwiedzenia w Krakowie, jego kulturze, oświacie i szkolnictwie wyższym. Kraków, mimo iż ma wiele wspaniałych zabytków, to miasto ludzi młodych, co wiąże się z wielką ilością studentów w naszym mieście. Potwierdzeniem atrakcyjności miasta jest 12 milionów gości, którzy je odwiedzili w 2016 r.  

Program pobytu mieszkańców Norymbergi oprócz spotkania w Urzędzie Miasta przewidywał zwiedzanie Starego Miasta, Wawelu, Kazimierza, dawnej fabryki Schindlera i wizytę w Stowarzyszeniu Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami”, które Urząd Miasta Norymbergi wspiera od lat. Uczestnicy podróży mogli również pojechać do byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Przedpołudnie ostatniego dnia pobytu w Krakowie zarezerwowane zostało na obejrzenie procesji z okazji święta Bożego Ciała. W drodze powrotnej do Norymbergi goście będą mieli ponadto okazję zwiedzić Wrocław.

Pokaż metkę
Autor: MAREK BRUNO-KAMIŃSKI
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie