Lipsk i Kraków - łączy nas kultura

7 września 2017 r., z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz Partnerstwa Miast Lipsk-Kraków z wizytą w Krakowie gościła grupa działaczy kultury niezależnej z Lipska.

Lipsk i Kraków - łączy nas kultura
Fot. materiały prasowe / Kraków Otwarty na Świat

Kraków i Lipsk są miastami partnerskimi od 1973 roku, a wymiana kulturowa zawsze odgrywała kluczową rolę w tym partnerstwie. Stowarzyszenie na rzecz Partnerstwa Miast Lipsk-Kraków wyszło z inicjatywą zorganizowania wizyty artystek i artystów oraz działaczy kultury niezależnej z Lipska. Głównym celem wizyty była integracja środowisk artystycznych Krakowa i Lipska, rozwój współpracy kulturalnej i zapoczątkowanie wspólnych projektów.

Zrozumieniu różnorodnych aspektów życia kulturalnego w Krakowie służyło spotkanie w Pałacu Wielopolskich przy placu Wszystkich Świętych, w którym sferę polityczną i administracyjną przybliżył Zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta Andrzej Kulig, Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Katarzyna Olesiak oraz Dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Elżbieta Kantor.   

Zobacz film o wizycie delegacji Lipska w Krakowie:
https://drive.google.com/file/d/0B-vwoTRVOt-UUGpLV29CY0d1ZmM/view?usp=sharing

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie