Pożegnalna wizyta Ambasador Finlandii

We wtorek, 3 lipca kończąca misję dyplomatyczną w naszym kraju Ambasador Finlandii J.E. Pani Hanna Lehtinen spotkała się z Zastępcą Prezydenta Krakowa Tadeuszem Trzmielem.

Pożegnalna wizyta Ambasador Finlandii
Fot. Bogusław Świerzowski - UMK

Pani Ambasador Lehtinen podkreśliła, że czas spędzony w Polsce będzie wspominać z wielkim sentymentem. Nadmieniła także, iż po objęciu nowej funkcji, Przedstawiciela Republiki Finlandii w Komitecie Politycznym i Bezpieczeństwa UE w Brukseli, z radością wróci do Krakowa już nie służbowo, a turystycznie, by móc nacieszyć się pięknem naszego miasta.

Jej Ekscelencja podziękowała Zastępcy Prezydenta za doskonałą współpracę przy organizacji wizyty oficjalnej Minister Handlu Zagranicznego i Rozwoju Finlandii Lenity Toivakka oraz towarzyszącej jej delegacji fińskich przedsiębiorców w Krakowie w 2016 r.  

Podczas rozmowy poruszano także kwestie dotyczące nawiązywania i zacieśniania kontaktów biznesowych Finlandii i Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem sektora nowych  i czystych technologii.  

Podczas wizyty w krakowskim magistracie Szefowej Fińskiej Misji Dyplomatycznej w Polsce towarzyszyła Koordynator zespołu Team Finland (Misji Handlowej) Ambasady Marta Szewczyk oraz Konsul Honorowy Finlandii w Krakowie Janusz Kahl.

 

Zobacz zdjęcia ze spotkania na OTO FOTOKRONICE MIASTA KRAKOWA

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie