Kraków i Dubaj coraz bliżej!

10 listopada 2018 r. w magistracie odbyło się kolejne już spotkanie zacieśniające współpracę Krakowa z przedstawicielami firm i instytucji biznesowych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Kraków i Dubaj coraz bliżej!
Fot. B. Świerzowski

Spotkanie z delegacją gospodarczą Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbyło się w ramach Dni Polsko-Emirackich, zorganizowanych przez Emiartes & Europe Business Development Cluster. Na wydarzenie to, które odbywało się w Warszawie i Krakowie od 9 do 11 listopada złożyły się m.in. konferencja, targi, prezentacje oraz nagrody inwestycyjne, których celem były wymiany innowacyjnych praktyk oraz nawiązanie kontaktów biznesowych. Kraków - jako jeden z ważniejszych ośrodków biznesowych w Europie, a także miasto otwarte na nowe projekty i innowacje - zaangażował się we współorganizację tego wydarzenia, przygotowując spotkania bilateralne z przedstawicielami krakowskich i małopolskich instytucji okołobiznesowych, firm i start-upów.

W spotkaniu, które otworzył Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Jerzy Muzyk, udział wzięli między innymi: Izba Przemysłowo-Handlowa, Krakowski Park Technologiczny, MZP Lewiatan, spółka Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. oraz start-upy:  Lonsley.com i 1000realities. Delegacja ZEA miała charakter rządowo-biznesowy. Po aktywnej dyskusji, uczestnicy spotkania przeszli do indywidualnych rozmów biznesowych, między innymi o innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Przede wszystkim jednak – była to doskonała okazja do nawiązania partnerstw i bezpośrednich kontaktów, wymiany doświadczeń i, co za tym idzie, odkrycia nowych biznesowych możliwości.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie