Wizyta delegacji z Mołdawii

Strategiczne inwestycje realizowane w Krakowie, długoterminowe planowanie finansowe i budżet obywatelski – to tematy, które interesowały delegację samorządowców i przedstawicieli ministerstw z Mołdawii. Spotkanie studyjne z delegacją odbyło się w krakowskim magistracie w czwartek, 4 kwietnia 2019 r.

Wizyta delegacji z Mołdawii
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Z prośbą o organizację spotkania studyjnego z delegacją samorządowców i urzędników rządowych z Mołdawii zwrócił się do Prezydenta Miasta Krakowa Ambasador RP w Kiszyniowie. Wizyta studyjna przedstawicieli Mołdawii w Polsce jest realizowana we współpracy z polskim MSZ, w ramach programów merytorycznych USAID. Celem wizyty jest zapoznanie się z polskimi doświadczeniami i dobrymi praktykami w zakresie długoterminowego planowania inwestycji finansowych i kapitałowych oraz innymi aspektami funkcjonowania polskich samorządów.

W składzie kilkunastoosobowej delegacji, która odwiedziła Kraków znaleźli się m.in. merowie (burmistrzowie) mołdawskich miast Komrat, Straszany, Ungheni; eksperci oraz przedstawiciele Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Rolnictwa, Rozwoju Regionalnego i Środowiska. W magistracie goście wysłuchali prezentacji Zastępcy Dyrektora Wydziału Strategii Planowania i Monitorowania Inwestycji Marka Czajki, Dyrektora Wydziału Budżetu Miasta Tomasza Tylka oraz Zastępcy Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Mateusza Płoskonki. Goście mieli okazję zadania krakowskim ekspertom pytań na temat miejskich inwestycji, podziału środków w budżecie, finansów unijnych, czy budżetu obywatelskiego.

5 kwietnia delegacja zwiedziła flagową miejską inwestycję ostatnich lat – krakowską Ekospalarnię. O historii tej inwestycji gościom opowiedział Prezes Krakowskiego Holdingu Komunalnego Tadeusz Trzmiel. Wizyta w dawnej stolicy Polski była też okazją do zapoznania się z najważniejszymi zabytkami.

TT Mołdawia

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie