Wizyta francuskich Rotarian

We wtorek, 9 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Miasta Krakowa gościli członkowie klubów Rotary z francuskich miast  Magny-en-Vexin, Aubergenville i Mantes-la-Jolie. Zostali oni powitani przez Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, Annę Okońską-Walkowicz.

Wizyta francuskich Rotarian
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Delegację interesowała działalność miasta w zakresie ochrony zdrowia, w szczególności leczenia chorób neurologicznych u dzieci. Pytano też o akcje dedykowane autyzmowi i formy działania klubów Rotary w Krakowie.

Pani Pełnomocnik przytoczyła także wiele przykładów aktywności społecznej, ożywionej w Krakowie po upadku komunizmu, która przyczyniła się do poprawy jakości życia mieszkańców Krakowa. W ramach pracy na obszarze integracji i życia społecznego sama jest założycielką Towarzystwa Miłośników Kultury Celtyckiej, Towarzystwa Miłośników Edukacji czy Społecznego Towarzystwa Oświatowego, obecnie skupiającego w swojej sieci 180 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Delegacja dowiedziała się także o licznych zadaniach, podejmowanych w ramach działalności Centrów Aktywności Seniora i współpracy z organizacjami pozarządowymi. Goście z uznaniem odnieśli się do dynamiki rozwoju naszego miasta.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie