Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe tematem spotkania z delegacją chińską

17 lipca br. krakowski  magistrat odwiedzili przedstawiciele Komitetu ds. Politycznych i Prawnych szanghajskiego dystryktu Minhang.

Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe tematem spotkania z delegacją chińską
Fot. W. Majka - UMK

Chińską delegację, na której czele stał Liu Yufeng, Członek Komitetu Centralnego Chińskiej Partii Komunistycznej Chin w Dystrykcie Minhang, oficjalnie powitał w naszym mieście Sekretarz Miasta Antoni Fryczek. Szczegóły krakowskiej  polityki bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego przedstawił gościom Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Bogdan Klimek.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i  porównania rozmaitych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa publicznego. Często okazywały się być one podobne, mimo różnicy skali – Minhang, choć jest tylko jednym dystryktów Szanghaju liczy blisko 2,5 miliona mieszkańców.

Dyrektor Klimek omawiając ogólne założenia dotyczące bezpieczeństwa w Krakowie, wspomniał również o największych wyzwaniach, które pojawiły się w mieście w tym zakresie, w tym dużych imprezach, które gościł Kraków, jak np. Światowe Dni Młodzieży.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie