Goście z Chin ponownie w krakowskim magistracie

W czwartek 22 sierpnia 2019 r. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Witold Kramarz  spotkał się z grupą specjalistów ds. opieki społecznej z szanghajskiego dystryktu Yangpu.

Goście z Chin ponownie w krakowskim magistracie
Fot. Urząd Miasta Krakowa

Na czele sześcioosobowej delegacji stała Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zastępczyni Burmistrza Dystryktu Pani Li Ya Ping. Towarzyszyli jej dyrektorzy i urzędnicy na co dzień zajmujący się sprawami społecznymi  i świadczeniami socjalnymi w tej dzielnicy Szanghaju.

Yangpu to jeden z 16 dystryktów chińskiej metropolii. Zlokalizowana w północno-wschodniej części miasta dzielnica ma charakter przemysłowy, choć nie brakuje tam również znanych uniwersytetów i ciekawych zabytków. Stosunkowo dużą część lokalnej społeczności liczącej aż 1,3 miliona mieszkańców, stanowią seniorzy. Są to często byli pracownicy zakładów przemysłowych zlokalizowanych w dystrykcie od wielu dziesiątków lat. Tak duża koncentracja starszych, potrzebujących różnych form wsparcia mieszkańców jest znaczącym wyzwaniem dla władz dystryktu, stąd duża część spotkania poświęcona była omówieniu funkcjonowania pomocy dla osób starszych w Krakowie.

Dyrektor Witold Kramarz zaprezentował również gościom ogólne ramy i zasady działania krakowskiego MOPSu, podstawowe wyzwania z jakimi mierzy się zarządzając tą jednostką i planami rozwoju jej działalności.

W podziękowaniu za ciekawą wymianę doświadczeń goście z Chin przekazali na ręce Dyrektora wyroby rękodzielnicze autorstwa beneficjentów ośrodków pomocowych dla osób niepełnosprawnych z dystryktu Yangpu.

Tagi: pomoc, MOPS

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie