Z Krakowa do Kijowa polecimy samolotem

Ukraine International Airlines, największy ukraiński przewoźnik lotniczy, uruchomił bezpośrednie połączenie pomiędzy Krakowem a Kijowem, stolicą Ukrainy i miastem partnerskim Krakowa.

Z Krakowa do Kijowa polecimy samolotem
Fot. Wiesław Majka/UMK

Pierwszy lot na tej trasie odbył się 26 grudnia 2017 roku. UIA wykorzystuje 48 miejscowy samolot typu Embraer 145 – wypożyczony od ukraińskiej linii Windrose. Samolot posiada 3 miejsca w klasie biznes oraz 45 w klasie ekonomicznej. Połączenie jest wykonywane codziennie.

Podróżujący z Krakowa, oprócz bezpośredniego połączenia do stolicy Ukrainy, skorzystają z przelotu z krótkim transferem w Kijowie do innych miast na Ukrainie: Chersonia, Charkowa, Czerniowców, Dnipro, Iwano-Frankiwska, Lwowa, Odessy czy Zaporoża. Dzięki temu połączeniu turyści z Małopolski zyskają też możliwość przelotu do Kolombo na Sri Lance (we wtorki i piątki), Nowego Jorku w USA (codziennie) czy Pekinu (bez czwartków i sobót). Zainteresowanych przelotem na Kaukaz, może ucieszyć możliwość lotu np. do Erywania czy Tbilisi. A od letniego sezonu także do Delhi w Indiach, Kairu w Egipcie oraz Toronto w Kanadzie.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie