VAKANTIENBEURS 2014 – Kraków w Utrechcie

W dniach 14-19 stycznia 2014 r. Miasto Kraków uczestniczyło w największych holenderskich targach turystycznych Vakantiebeurs Utrecht 2014.

VAKANTIENBEURS 2014 – Kraków w Utrechcie
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Wartym odnotowania jest fakt, iż podczas ww. targów Miastu Kraków została wręczona prestiżowa nagroda „Zoover" przyznana przez jednego z największych portali turystycznych w Europie. Portal ten odwiedzany jest przez ponad 185 milionów osób rocznie. Opisuje on ponad 45 000 miejsc z całego świata. Użytkownicy ww. portalu uznali, iż to właśnie Kraków jest najciekawszym celem podróży w 2014 roku. Nagrodę w imieniu Miasta Krakowa odebrał przedstawiciel Ambasady RP w Amsterdamie oraz Dyrektor Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie Pan Andrzej Pawluszek.

Kraków jest najczęściej odwiedzanym przez Holendrów miejscem w Polsce. Podczas targów Vakantiebeurs odwiedzający stoisko Polski pytali przede wszystkim o Kraków, w którym wielu z nich (można zaryzykować twierdzenie, że większość) było już wcześniej. Również przedstawiciele polskich biur turystyki przyjazdowej, którzy uczestniczyli w targach, bardzo chwalili potencjał tego rynku. Cieszy także fakt, ze 90 % klientów Simonse Tours - biura działającego na rynku holenderskim, kupuje wycieczki do Krakowa.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie