SITC 2014. Kraków w Barcelonie

W dniach 4-6 kwietnia 2014 r. Kraków prezentował się na 23 Międzynarodowych Targach Turystycznych Salon Internacional del Turisme de Catalunya (SITC) w Barcelonie, imprezie turystycznej gromadzącej wystawców z całego świata.

SITC 2014. Kraków w Barcelonie
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

W ramach Polskiego Stoiska Narodowego prezentowali się następujący wystawcy: Kraków i Małopolska oraz przedstawiciele Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Madrycie prezentujący ofertę z całej Polski.

Pierwszego dnia targów na stoisku polskim odbyła się konferencja prasowa dla dziennikarzy, właścicieli biur podróży i touroperatorów zainteresowanych przyjazdem do Krakowa i Małopolski. Podczas konferencji przedstawiono krakowską ofertę turystyczną.

Zainteresowanie Hiszpanów ofertą turystyczną sprawił, że na stoisko polskie przybywały tłumy mieszkańców Barcelony oraz innych miast. Przeprowadzono wiele rozmów z przedstawicielami branży turystycznej, którzy przychodzili na stoisko polskie z konkretnymi pytaniami dotyczącymi zorganizowania w Krakowie study tour czy też byli zainteresowani wzięciem udziału w workshopie w Krakowie. Stoisko polskie licznie odwiedzali też turyści indywidualni, w tym liczna grupa studentów oraz osób starszych. Pytano głównie o Kraków, Wieliczkę, Zakopane i Oświęcim oraz o połączenia lotnicze z Hiszpanii do Polski.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie