Vakantiebeurs Utrecht 2015

W dniach 13-18 stycznia 2015 r. odbyły się największe holenderskie targi turystyczne o nazwie "Vakantiebeurs Utrecht 2015". Przeszło 1200 wystawców starało się zainteresować holenderskiego turystę swoimi produktami. Frekwencja zarówno wśród przedstawicieli sektora biznesowego, jak i klientów indywidualnych była bardzo wysoka. Szacuje się wstępnie, że tegoroczne targi odwiedziło ponad 120 tys. osób.

Vakantiebeurs Utrecht 2015
Fot. Vakantiebeurs Utrecht 2015

Już po raz drugi z rzędu Kraków otrzymał najwyższą ocenę użytkowników portalu Zoover – jednego z największych i niezależnych turystycznych portali internetowych – i tym samym zdobył nagrodę Zoover Award „The Best European City Trip 2015". Ze średnim wynikiem 8.8 Kraków pokonał Sewillę i Wenecję. Portal ten odwiedzany jest przez ponad 185 milionów osób rocznie. Opisuje on ponad 45 tys. miejsc z całego świata. Użytkownicy portalu uznali, iż to właśnie Kraków jest najciekawszym celem podróży w 2015 roku. Nagrodę w imieniu Miasta Krakowa odebrali: Andrzej Pawluszek wicedyrektor ośrodka POT w Amsterdamie, Dominika Szulc dyrektor ośrodków POT w Amsterdamie i Brukseli oraz Piotr Perczyński, szef Sekcji kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomicznego Ambasady RP w Hadze.

Przyznanie nagrody w ubiegłym roku niewątpliwie wpłynęło na plany wakacyjne holenderskich i europejskich turystów. Według badań Małopolskiej Organizacji Turystycznej liczba turystów z Holandii, którzy odwiedzili Kraków w 2014 roku podwoiła się osiągając 77 tysięcy.

Pokaż metkę
Autor: Marcin Drobisz
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie