Kraków w Madrycie. Targi FITUR 2015

1 lutego zakończyły się, trwające przez pięć dni, targi turystyczne FITUR w Madrycie. Polska, jak co roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem, a najczęściej odwiedzanym miejscem w ramach Polskiego Stoiska Narodowego było stanowisko Krakowa i Małopolski.

Kraków w Madrycie. Targi FITUR 2015
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Liczba odwiedzających główne stanowisko informacyjne była niezmienna, zarówno podczas dni przeznaczonych dla profesjonalistów, jak i w trakcie tych dla wszystkich zainteresowanych. Polskie stoisko odwiedził m.in. Tomasz Arabski, Ambasador RP w Hiszpanii.

Wielu z pytających przynajmniej raz zwiedzało już Polskę. Jednak chęć powrotu powoduje, że szukają informacji o mniej popularnych atrakcjach turystycznych naszego kraju, chociaż równie chętnie wracają do „sprawdzonych" i lubianych miejsc, na czele których stoi Kraków.

Co ciekawe, większość osób odwiedzających polskie stoisko planowało dłuższe pobyty (5-15 dni) w naszym kraju. Warto odnotować także dużą ilość zapytań ze strony przyszłych studentów wymian erasmusowskich, którzy byli szczególnie zainteresowani Krakowem i Wrocławiem.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie