Kraków na salonach w Brukseli

W Brukseli zakończyły się trwające od 5 do 9 lutego 2015 r. targi turystyczne Salon des Vacances. Od wielu lat jest to największa impreza turystyczna na rynku belgijskim, która przyciąga licznych amatorów podróży. Bilans tegorocznych targów to m.in. 700 wystawców z całego świata i około 100 tys. odwiedzających!

Kraków na salonach w Brukseli
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Warto podkreślić, że ze względu na prestiż tej imprezy targowej, udział w niej - pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej czy politycznej – kontynuują takie kraje jak: Grecja, Egipt, Turcja, czy Maroko.

Na stoisku polskim, podobnie jak w latach poprzednich, ogromnym zainteresowaniem cieszył się Kraków i region małopolski. Liczniejsze przyjazdy turystów do Krakowa planowane są od kwietnia. Ponowny przyjazd do Krakowa planują osoby, które odwiedziły już kiedyś nasze miasto i stały się jego „ambasadorami" wśród swoich rodzin i znajomych. Stoisko polskie przyciągało uwagę nie tylko różnorodnymi wydawnictwami, ale też zdjęciami przedstawiającymi polski krajobraz i promującymi aktywność ruchową, kuchnię polską itp.

Goście mogli przy okazji skorzystać z oferty restauracji polskiej, która oferowała wiele dań z kuchni naszego kraju takich jak: bigos, kluski śląskie, kiełbasy i różnego rodzaju mięsiwa podawane w tradycyjny sposób. Serwowane potrawy miały dodatkowo zachęcić odwiedzających stoisko do zainteresowania się ofertą turystyczną naszego kraju.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie