Targi Matka 2013 w Helsinkach

Tegoroczne targi turystyczne w Helsinkach – MATKA 2013 - odbywały się w dniach 17 – 20 stycznia. Targi te należą do największych na rynku skandynawskim. Ich rangę potwierdza stale wzrastające zainteresowanie zarówno ze strony wystawców jak i odwiedzających. Według oficjalnych danych w roku 2013 odwiedziło je 76 000 osób.

Targi Matka 2013 w Helsinkach
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Stoisko Krakowa jak zawsze stanowiło część polskiego stoiska narodowego  i cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających, o czym najlepiej świadczy fakt, że wszystkie materiały promocyjne miasta zostały rozdysponowane.

Obok Warszawy Kraków jest jednym z dwóch najbardziej rozpoznawalnych polskich miast wśród Finów. Duża liczba odwiedzających stoisko była już w Krakowie i szukała nowej oferty, aby ponownie odwiedzić miasto. Część osób potwierdziła, że odwiedzi Kraków w  tym roku. Spora grupa deklarowała też przyjazd do Krakowa po zapoznaniu się z ofertą Miasta przedstawioną na targach. Zainteresowanie miastem nie skupia się tylko na zabytkach, czy muzeach, ale również na kwestiach związanych z aktywną turystyką (szlaki turystyczne, możliwość zwiedzania miasta na rowerze).

Tagi: kraków, targi

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie